تبلیغات
پرتماشاگرترین فیلم های تاریخ سینما - آنی هال

رده شصت و ششم بهترین فیلم های تاریخ سینما

آنی هال (به انگلیسی: Annie Hall)‏ فیلمی رومانتیک و کمدی به کارگردانی وودی آلن و ساخته شده در سال ۱۹۷۷ است. فیلم در سال ۱۹۷۷ موفق به دریافت چهار جایزه اسکار از جمله «بهترین فیلم» شد. آلن فیلم نامه این فیلم را به همراه مارشال بریکمن نوشته است. این فیلم در گیشه نیز موفق بوده و یکی از بهترین آثار آلن به شمار می‌آید. دایان کیتون به خاطر بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین هنرپیشه زن شد. گفته می شود، آلن، فیلم نامه این فیلم را مشخصاً برای دایان کیتون نوشته که نام واقعی او دایان هال است. مارشال مک‌لوهان، فیلسوف و متفکر کانادایی، در صحنه کوتاهی از فیلم در نقش خودش بازی می کند.

داستان فیلم

داستان فیلم مربوط به زندگی الوی سینگر (وودی آلن) است که یک بازیگر طنز و یک شو من (Show Man) می‌باشد. الوی سینگر سعی دارد بفهمد چرا رابطه اش با دختری به نام آنی هال (دایان کیتون) که یک خواننده است یک سال قبل قطع شده است. سینگر در یک خانواده یهودی در نیویورک بزرگ شده است. او از طریق راب، دوست صمیمی اش با آنی هال در زمین تنیس آشنا می شود. این دو خیلی زود دلباخته همدیگر می شوند و با هم زندگی می کنند. اما مشکلات عصبی سینگر و مشکلات روابط جنسی بین آن دو باعث می شود آنی از این رابطه خارج شود و به لس آنجلس برود. در آن جا آنی وارد رابطه ای با تونی لیسر (پل سایمون) تهیه کننده صفحات موسیقی اش می شود. سینگر به لس آنجلس می آید تا آنی را متقاعد کند رابطه شان را دوباره از سر گیرند، اما موفق نمی شود. در صحنه آخر، سینگر و آنی در کافه ای در نیویورک ملاقات دوستانه ای دارند، در حالی که هرکدام وارد رابطه جدیدی شده اند.

در سکانس آغازین فیلم، الوی سینگر به معرفی خود و دیدگاهش نسبت به زندگی می‌پردازد، که به نوعی بازگو کننده نظرات وودی آلن است؛ او می گوید: «زندگی پر از درد و رنج و سختیه، تازه با همه اینا زمانی هم که بهت میدن خیلی کمه.»تاریخ : جمعه 20 اردیبهشت 1392 | 12:43 ب.ظ | نویسنده : سعید | نظرات

  • خرید اینترنتی | ماه موزیک | ترفند سرگرمی